Ricoh Pro L5100 Series

Ricoh Pro L5100 Series

Ricoh Pro L5100 Series

Serię Pro™ L5100 wyróżnia najwyższa prędkość druku w swojej klasie – do 46,7 m2/h, niska temperatura utrwalania oraz możliwość obsługi szerokiej gamy mediów. Urządzenia te drukują na mediach o szerokości od 210 mm do 1,6 m i maksymalnej masie 55 kg. Wyposażono je w innowacyjną generację głowic piezoelektrycznych Ricoh GEN5 wykorzystujących technologię „multidrop jetting”. Nowa generacja ploterów pozwala na druk z prędkością do 44 m²/h w trybie outdoor i do 25 m²/h w trybie indoor z maksymalną rozdzielczością 1200 x 1200 dpi. Urządzenia Ricoh pro l5100 wykorzystują autorskie ekologiczne atramenty lateksowe z certyfikatem GREENGUARD. Wyposażono je także w precyzyjne głowice Ricoh. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego układu suszącego, wydruki zrealizowane na Pro™ L5130/L5160 są gotowe do końcowej obróbki zaraz po wydrukowaniu.

CECHY I ZALETY:

  • Głowice Ricoh GEN5 wykorzystują druk kroplami o objętości zaledwie czterech pikolitrów.
  • Gamut barwny osiągnął poziom do 93% całej kolorystyki Pantone®
  • Ekologiczne, wytrzymałe atramenty lateksowe, które są odpowiednie do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Kartridże z atramentem można wykorzystywać wielokrotnie.
  • Maksymalna prędkość druku wynosi 18 m2/h..
  • Szybkie schnięcie.

NAJNOWSZA TECHNOLOGIA DRUKU WIELKOFORMATOWEGO

Ricoh Pro™ L5100 to perfekcyjne rozwiązanie, pozwalające na poszerzenie oferty o produkcję wszelkich materiałów związanych z reklamą wizualną. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji plotery te umożliwiają drukowanie na bardzo szerokiej gamie mediów, a poprzez zastosowanie głowic Ricoh GEN5 każdy wydruk to gwarancja najwyższej jakości. Głowice wykorzystują opatentowaną technologię „multidrop jetting”, która pozwala na druk kroplami o objętości zaledwie 4 pikolitrów, co przekłada się na doskonale płynną gradację kolorów. Ponadto dzięki dodatkowym atramentom – pomarańczowego i zielonego – gamut barwny osiągnął poziom do 93% całej kolorystyki Pantone®.

WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE ZASTOSOWANIE

Plotery lateksowe Ricoh pracują z wykorzystaniem ekologicznych, a także wytrzymałych atramentów lateksowych, które są odpowiednie do zastosowań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Odporność na działanie światła oraz wody sprawia, że wydruki nie blakną i zachowują swoją trwałość w stopniu porównywalnym do wydruków wyprodukowanych na urządzeniach eko-solwentowych. Kartridże z atramentem są wielorazowego użytku, co zmniejsza ilość odpadów i znacząco przyczynia się do obniżenia kosztu druku

SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Urządzenia wielkoformatowe Ricoh obsługują najszerszy zakres rodzajów mediów – od folii samoprzylepnych i transparentnych, przez papiery, winyle i tekstylia, po różne materiały wykorzystywane do POS/POP. Plotery te będą również doskonałym rozwiązaniem do szybkiego druku etykiet na żądanie. Wysoka prędkość druku oraz odpowiednio zaprojektowany układ suszący sprawiają, że wydruki są natychmiast gotowe do laminowania i cięcia bez czasochłonnego procesu dodatkowego suszenia.

BEZPIECZEŃSTWO I EKOLOGIA

Plotery Ricoh wydzielają znikomą ilość lotnych związków organicznych, co oznacza, że nie jest wymagana specjalna wentylacja miejsca pracy, dzięki czemu instalacja i użytkowanie są łatwiejsze i bezpieczniejsze.

SPECYFIKACJA

Ogólne
Prędkość wydruku ciągłego4 kolory: Super Draft (6-pass): 46.7 m²/h Draft (8-pass): 32.5 m²/h High Speed (12-pass): 25.0 m²/h Standard (16-pass): 15.4 m²/h High Quality (32-pass): 8.7 m²/h 5 kolorów: Super Draft (6-pass): 24.9 m²/h Draft (8-pass): 18.9 m²/h High Speed (12-pass): 12.9 m²/h Standard (16-pass): 8.7 m²/h High Quality (32-pass): 4.1 m²/h
Typ atramentu2nd Generation Ricoh Aqueous Resin (AR) Latex ink
Typ głowicyRICOH MH5441 Szybkie piezoelektryczne głowice drukujące Ricoh GEN5
Wymiary (szer. x gl. x wys.)3300 x 1000 x 1500 mm
Wagamniej niż 380 kg
Źródło zasilania220-240V, 16A, 50/60 Hz
Obslugiwany papier
Czas wulkanizacjiSzybka wulkanizacja umożliwiająca dalszą obróbkę jak na przykład laminowanie
Maksymalna szerokość papieru1615 mm
Maksymalna szerokość mediów1625 mm
Masa mediów55 kg lub mniej
Materiały eksploatacyjne
Kombinacje zestawu atramentówtryb 4 kolorów (CMYK), tryb 5 kolorów (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White)
Wielkość kropli5 pl
Drukarka
Rozdzielczość drukowania450 dpi, 600 dpi, 900 dpi, 1,200 dpi
Ekologia
Pobór mocy w trybie gotowościPraca: mniej niż 6,000W Tryb uśpienia: mniej niż 5.35W Wyłączony: mniej niż 0.5W